© 2018 by Lenka Perunová 

U nás si koupíte i to,

            co nepotřebujete...

Dárkové předměty

DSC_0350.jpg

Nápojové sklo

DSC_0280.jpg

Hobby program

DSCF7369-1.jpg

Lustry

IMG_7730.jpg

Bižuterie

DSCF7416-1.jpg

Vánoční ozdoby

DSCF7323-1-111111.jpg

Prodejna skla Smržovka

Jsme malý obchůdek v Jizerských horách, kde naleznete nespočet věcí ze skla, pocházejících prioritně z regionálních a českých firem. Maloobchod je proto pro nás prioritní. Kromě bohaté nabídky se snažíme zákazníkům nadstandardně věnovat a vždy poskytnout co nejvíce informací o technologii a výrobě jednotlivých produktů. V současné době jsme se rozhodli obohatit náš obchod o módní designové sukně, šatovky a trička místní liberecké firmy Black Moutain. Jejich osobitý styl se zalíbí každému, kdo má rád originální věci. V současné době chystáme pro zákazníky v části prodejny možnost posezení u lahodné kávy.

Věříme, že ti, kteří se do našeho obchodu rádi vrací u nás po delší době naleznou změny, které povedou k ještě příjemnějšímu nákupu. A těm, co k nám zavítají poprvé se bude natolik líbit, že se do našeho obchodu budou rádi vracet.

 

Na všechny se těší personál prodejny.    

Video česky

Video česky

Video německy

Video německy

O naší rodinné firmě...

Tato firma je typickou rodinnou firmou, jejíž počátky je třeba hledat až na konci 19. stol. Předci a prapředci nynějších majitelů pocházeli z oblastí, kde se původní zemědělská výroba snoubila s nově zaváděným sklářským průmyslem (Krkonoše - Poniklá, okolí Železného Brodu, Smržovka, Lučany). V této oblasti došlo ve 20. letech minulého století k převratnému rozvoji odvětví sklářské výroby, jak hutní, tak bižuterní. Po celoživotní dělnické práci u firem Breit v Lučanech, Rieder v Desné, Lubas v Železném Brodě a Linka v Loužnici, získávali zkušenosti při výrobě vinutých (vinklovaných) perlí, při broušení skla a především při zušlechťování rokajlu a mačkaných perlí. Získané zkušenosti využívali i v poválečné době ve sklářských závodech na jablonecku jako špičkoví odborníci. Celoživotní úsilí několika generací a podmínky po roce 1989 umožnily založení této firmy, kde jsou zúročeny vědomosti získané v mládí a odborným studiem. Spolumajitel Ing. Jiří Morávek CSc. je absolventem VŠCHT obor sklo a keramika s praxí na oddělení žáruvzdorných hmot. Na vysoké škole působil i jako pedagogický pracovník. Další zkušenosti získal v koncernu Jablonecká bižuterie v podniku Železnobrodské sklo. Jeho manželka, vyučená figurkářka, absolventka SUPŠS v Železném Brodě a VŠCHT Praha, obor sklo, působila jako pedagog na Středním odborném učilišti v Jablonci nad Nisou. 
Při návštěvě naší prodejny budete překvapeni vstřícným přístupem jak majitelů, tak odborného personálu. 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now