top of page

U nás si koupíte i to,

            co nepotřebujete...

Dárkové předměty

DSC_0350.jpg

Hobby program

DSCF7369-1.jpg

Bižuterie

DSCF7416-1.jpg

Nápojové sklo

DSC_0280.jpg

Lustry

IMG_7730.jpg

Vánoční ozdoby

DSCF7323-1-111111.jpg

Prodejna skla Smržovka

Jsme malý obchůdek v Jizerských horách, kde naleznete nespočet věcí ze skla, pocházejících prioritně z regionálních a českých firem. Maloobchod je proto pro nás prioritní. Kromě bohaté nabídky se snažíme zákazníkům nadstandardně věnovat a vždy poskytnout co nejvíce informací o technologii a výrobě jednotlivých produktů. V současné době jsme se rozhodli obohatit náš obchod o módní designové sukně, šatovky a trička místní liberecké firmy Black Moutain. Jejich osobitý styl se zalíbí každému, kdo má rád originální věci. V současné době chystáme pro zákazníky v části prodejny možnost posezení u lahodné kávy.

Věříme, že ti, kteří se do našeho obchodu rádi vrací u nás po delší době naleznou změny, které povedou k ještě příjemnějšímu nákupu. A těm, co k nám zavítají poprvé se bude natolik líbit, že se do našeho obchodu budou rádi vracet.

 

Na všechny se těší personál prodejny.    

Video česky

Video česky

Video německy

Video německy

O naší rodinné firmě...

Tato firma je typickou rodinnou firmou, jejíž počátky je třeba hledat až na konci 19. stol. Předci a prapředci nynějších majitelů pocházeli z oblastí, kde se původní zemědělská výroba snoubila s nově zaváděným sklářským průmyslem (Krkonoše - Poniklá, okolí Železného Brodu, Smržovka, Lučany). V této oblasti došlo ve 20. letech minulého století k převratnému rozvoji odvětví sklářské výroby, jak hutní, tak bižuterní. Po celoživotní dělnické práci u firem Breit v Lučanech, Rieder v Desné, Lubas v Železném Brodě a Linka v Loužnici, získávali zkušenosti při výrobě vinutých (vinklovaných) perlí, při broušení skla a především při zušlechťování rokajlu a mačkaných perlí. Získané zkušenosti využívali i v poválečné době ve sklářských závodech na jablonecku jako špičkoví odborníci. Celoživotní úsilí několika generací a podmínky po roce 1989 umožnily založení této firmy, kde jsou zúročeny vědomosti získané v mládí a odborným studiem. Spolumajitel Ing. Jiří Morávek CSc. je absolventem VŠCHT obor sklo a keramika s praxí na oddělení žáruvzdorných hmot. Na vysoké škole působil i jako pedagogický pracovník. Další zkušenosti získal v koncernu Jablonecká bižuterie v podniku Železnobrodské sklo. Jeho manželka, vyučená figurkářka, absolventka SUPŠS v Železném Brodě a VŠCHT Praha, obor sklo, působila jako pedagog na Středním odborném učilišti v Jablonci nad Nisou. 
Při návštěvě naší prodejny budete překvapeni vstřícným přístupem jak majitelů, tak odborného personálu. 
bottom of page